Salon Psí hřiště Tréninky O nás Kontakt


Honza Fiala
tréninky pejsků, tábory, semináře...
Moje práce i záliby:
Vzhledem k tomu, že pejsek domů byl nejdřív tabu, trávil jsem veškerý svůj volný čas péčí o pejsky v plzeňském útulku. Pak po dlouhém naléhání rodiče povolili a domů přibyl nový člen. Byla to zachráněná čtyřletá irská setřice Bora, která když přišla do naší domácnosti pila jen z kohoutku, misku na vodu neznala, její návyky byly všechno jen ne dobré, neznala ani volný pohyb na procházkách. Přesto, že měla velmi silné lovecké pudy, podařilo se z ní za rok vychovat milého společníka, který si zvykl na ruch v centru Plzně i reagovat na přivolání v přírodě. I když výcvik byl náročnější než u mladého nezkaženého psa, podařilo se nám složit několik zkoušek z poslušnosti. Naší vášní se stali dogtrekingy, kde se díky její setří houževnatosti daly zvládnout i stokilometrové vzdálenosti v krásné přírodě našich hor. Sportem, ve kterém byla Borinka absolutní jedničkou, byl coursing. Věnovali jsme se i agility a dogfrisbee, kde jsme i přesto, že jsme oba byli začátečníky, zažili spoustu super věcí.
I druhý pejsek, také lovecké a trochu i exotické plemeno, portugalský vodní pes, se ke mě dostal jako dospělý. Pejska jsme si přivezli od chovatelky, která mu nebyla schopná zajistit tolik času, kolik by si přál, a proto přibyl do naší aktivní smečky:) S Fidem jsem absolvoval zkoušku z poslušnosti, věnujeme ve práci ve vodě a závodíme v agility.
Dalším pejskem se kterým jsem vyrazil na závody, byla naše šeltička Tassy. Ta vychovávaná již ve "společném" vlastnictví s Katkou, si mi velice oblíbila a proto jsme se rozhodli vyzkoušet závodění spolu. Zadařilo se a tak se Tassynka může pyšnit titulem Mistra České republiky v agility 2008 a to jak v soutěži jednotlivců, tak i družstev. Následující rok jsme se s Tassynkou probojovali kvalifikačními závody na prestižní závod European open i na International Mix&Breed Agility Championship. O rok později se nám s Tassynkou na kvalifikačních závodech také dařilo a proto jsme mohli vyrazit na oba závody znovu. Na European open se Tassynce i přes náročné podmínky líbilo, a proto se můžeme pochlubit 11. místem mezi těmi nejlepšími týmy z celého světa. I na International Mix&Breed Agility Championship Tassynka nezahálela a z těchto závodů jsme si kromě krásných vzpomínek odvezli i 4. místo v družstvech a 6. místo v jednotlivcích.
Vzhledem k tomu, že Tassynka brzy oslaví své 8. narozeniny, přibyla nám do smečky úžasná borderka s hodně napovídajícím jménem - Božská Číča. Přestože je to ještě štěňátko, již víme, že naše volba byla perfektní a Číču připravuji na závodní kariéru agility a doufám, že i na život plný nezapomenutelných zážitků, které by jí mohl každý pejsek závidět:)

Katka Terčová
stříhání, masáže, focení, obedience
Na tomhle místě bych se Vám chtěla trošku představit, aby jste věděli co ode mě můžete očekávat.
Moje práce:
Absolvovala jsem na střední odborné škole veterinární obor veterinární prevence a pracuji jako střihačka psů ve Zvěrolékařství na Bolevecké Návsi a ve vlastním salonu v Plzni na "Berlíně".
Deset let jsem dělala instruktorku agility v kynologickém klubu Plzeň-Doubravka a souběžně i dva roky v Českých Budějovicích v kynologickém sdružení.
Moje záliby:
Jasnou jedničkou jsou samozřejmě zvířata, pejskové a kočičky obzvlášť:
Ve dvanácti letech jsem dostala prvního vymodleného pejska,bojácnou šeltii Arničku.
Spolu jsem si prošly nelehkými začátky a pro zoufalství z nezdaru přišla o dva roky později do naší domácnosti bearded collie Ceasy. Společně jsme se začaly věnovat kynologické disciplíně Agility. Arničce se začalo se s příchodem nového člena rodiny zvedat sebevědomí. Naučila se o své místečko v životě bojovat, a že bojovala jako lev, v sedmi letech se dostala i na mistrovství světa v agility. I Ceasy se dočkala mnoha titulů. Po šesti letech jsem k maturitě dostala další šeltičku Tassy. O dva roky později jsme si s přítelem vzali na výchovu dospělého portugalského vodního psa, kterému říkáme Fido. Nejnovějším přírůstkem v naší rodině je roční pejsek border collie.
Všichni naši psí miláčkové závodí v agility, mají složené zkoušky z poslušnosti. Jak léta ubíhají přibývají i zkušenosti ze záchranářského výcviku, sportovní kynologie (stopy, obrany), dogtrekkingu, flyballu, dogfrisbee, obedience, dogdivingu, dogdancingu, ale třeba i z handlingu. V současné době podporujeme canisterapií děti v dětském domově ve Staňkově.

Více o našich pejscích se dozvíte na jejich vlastních stránkách.

Pro Ty, které nezajímají dlouhé fráze, shrnu některé z našich největších úspěchů:

Mistr ČR mládeže v roce 2000
Mistr ČR sheltií v roce 2000
Mistrovství světa 2001 4. místo družstva
Mistrovství světa 2001 24. místo
Mistrovství světa 2002 11. místo družstva
Mistrovství světa 2002 22. místo
International Mix&Breed Agility Championship 2002 1. místo družstva
International Mix&Breed Agility Championship 2002 11. místo
Mistr ČR v roce 2002
Mistr ČR družstev v roce 2002
Mistr ČR sheltií v roce 2002